Menu Zamknij

Dorabianie sworzni

Nasza specjalność to remonty maszyn budowlanych, a w szczególności naprawa koparek, ładowarek, minikoparek, hydraulicznych dźwigów samochodowych (HDS) itp.  Nasza oferta to dorabianie sworzni i tulei w ruchomych przegubach ramion i łyżek. Naprawiamy i montujemy również nietypowe sworznie do maszyn budowlanych – z zabezpieczeniami i systemem smarującym.

Dorabianie sworzni i tulei

Naprawy wykonujemy w miejscu awarii maszyny. Jadąc do klienta jesteśmy zaopatrzeni w całą gamę gotowych sworzni stalowych, które pasują do większości maszyn budowlanych dostępnych na polskim rynku. Jeśli nie możemy dopasować elementu, dorabiamy sworznie na wymiar wg. dokumentacji technicznej lub wzoru. 

Zadowolenie naszych Klientów jest dla nas najważniejsze. Z tego powodu zawsze dobieramy najwyższej jakości materiał na sworznie do koparek, ładowarek i innych maszyn budowlanych. Montujemy w nich stalowe sworznie hartowane o twardości od 60 HRC i tolerancji pasowania H7. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych współpracowników oraz dbałości o detale, oferowane przez nas sworznie jakością wykonania z powodzeniem mogą konkurować z oryginalnymi – często dużo droższymi częściami wiodących producentów.

Warto wiedzieć!

Naprawa sworzni najczęściej jest niewystarczającą czynnością serwisową, ponieważ zużyte sworznie często są efektem pracy w uszkodzonych tulejach. Wybite tuleje z kolei powodują uszkodzenia gniazd konstrukcyjnych. Dlatego zazwyczaj wymiana sworzni w koparce lub innej maszynie budowlanej pociąga za sobą konieczność tulejowania i wytaczania otworów. Nasz mobilny serwis maszyn budowlanych zapewni Ci kompleksową obsługę w tej dziedzinie.

Dlaczego sworznie zużywają się?

Maszyny budowlane zwykle pracują pod ogromnymi obciążeniami. Ich ramiona i łyżki przenoszą nierzadko gigantyczne ciężary. W związku z tym sworznie hartowane muszą być odporne na ekstremalne wręcz siły tarcia, które mogą powodować ubytki w ich strukturze. Przyczyn nadmiernego zużywania się sworzni w maszynach budowlanych jest wiele, jednak do najczęstszych można zaliczyć:

  • Zużycie wynikające z naturalnej, długotrwałej eksploatacji;
  • Zaniedbania w codziennej obsłudze, a przede wszystkim nie smarowanie sworzni po długotrwałej pracy maszyny;
  • Zbyt późna wymiana uszkodzonych tulei lub jej brak;
  • Opieszała reakcja użytkownika na widoczne powstające uszkodzenia sworznia;
  • Nieprawidłowa eksploatacja i praca pod zbyt dużymi obciążeniami;
  • Zbytnia oszczędność właścicieli w doborze materiałów i części;

Często smaruj sworznie

Wiesz, że odpowiednia dbałość o smarowanie sworzni i tulei może wydłużyć ich żywotność nawet o kilka lat? 

Szybko reaguj na usterki

Kontroluj stan zużycia sworzni i tulei tak często, jak to tylko możliwe. Pamiętaj, że w porę zdiagnozowana usterka uchroni Cię przed dodatkowymi kosztami.

Dbaj o jakość części

Pamiętaj, że warto kupować dobrej jakości części.  Inwestycja w wysokiej klasy materiał na sworznie do koparek szybko się zwróci.

Dlaczego wymiana sworzni w koparce jest tak ważna?

Sprawne sworznie stalowe pełnią bardzo istotną rolę w pracy łyżek i ramion koparek, ponieważ zmniejszają istniejące w nich naprężenia. Nieprawidłowo pracujące sworznie powodują narastające powstawanie niebezpiecznych luzów na przegubach i zaburzają geometrię pracy układu, co najczęściej prowadzi do uszkodzeń innych elementów konstrukcji. Konsekwencją utrzymującego się takiego stanu rzeczy może być nawet całkowite unieruchomienie sprzętu. Pociąga to za sobą – ma się rozumieć – duże koszty związane z remontem maszyny. W związku z powyższym kontrola stanu i w razie konieczności wymiana sworzni w koparce, czy dźwigu na czas jest bardzo ważna.

Stawiaj na fachowców

Dorabianie sworzni i tulei warto zlecić profesjonalistom! Chcesz wiedzieć jak się za to zabrać i ile to kosztuje? Skontaktuj się z nami w celu darmowej wyceny! Chętnie pomożemy.