Menu Zamknij

Wytaczanie otworów

Mobilne wytaczanie otworów

Zajmujemy się wytaczaniem otworów w ruchomych połączeniach maszyn budowlanych, drogowych, przemysłowych, leśnych itp. Wykonujemy remonty koparek, ładowarek, minikoparek, dźwigów, spychaczy, przyczep, suwnic. Nasz mobilny serwis maszyn budowlanych działa głównie na terenie województwa podkarpackiego, jednak na życzenie klienta  jesteśmy w stanie dojechać w każde miejsce. Zapraszamy również do naszego stacjonarnego warsztatu.

Naprawa maszyn budowlanych wykonywana jest przenośną wytaczarką, która pozwala na roztaczanie otworów o średnicach od ∅ 30 mm do ∅ 250 mm. Wytaczanie otworów u klienta – w miejscu postoju maszyny pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ nie jest konieczny transport uszkodzonego elementu do stacjonarnego warsztatu.

Wytaczarka przenośna doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie nie ma możliwości skorzystania z tradycyjnej tokarki, ponieważ koszty demontażu uszkodzonego elementu są zbyt wysokie lub gdy po prostu roztaczanie otworu w danym elemencie za pomocą konwencjonalnej maszyny nie jest wykonalne z przyczyn technicznych.

Warto wiedzieć!

Typowymi uszkodzeniami otworów konstrukcyjnych są ich wyrobienie, spękanie, deformacja, czy pojawiające się luzy, które wynikają z długoletniej eksploatacji. Uszkodzenia otworów konstrukcyjnych w ruchomych elementach maszyn budowlanych zazwyczaj są wynikiem zużytych tulei i/lub sworzni. Wytaczanie otworów lub ich regenerację zaleca się zatem zawsze łączyć z wymianą tulei i sworzni. Nasz mobilny serwis maszyn budowlanych służy pomocą w doborze i montażu odpowiednich elementów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w tej dziedzinie.

Na czym polega wytaczanie otworów?

Roztaczanie i tulejowanie otworów u klienta wykonywane jest aby wyeliminować niepotrzebne luzy w połączeniach przegubowych ramion i wysięgników, łyżek koparek, spycharek itp. Wytaczanie to powiększanie obecnych otworów metodą obróbki skrawaniem lub przywracanie im nominalnych wymiarów poprzez napawanie.

Napawanie otworów​

Napawanie to obróbka otworów polegająca na topieniu wewnętrznej ich części i powlekaniu jej powłoką metalu poprzez zastosowanie technik spawania. Napawanie stosujemy, gdy konieczne jest pozostawienie otworom wymiarów nominalnych, a jest to niemożliwe np. z powodu zbyt dużych ubytków w materiale lub gdy zachodzi konieczność dopasowania wymiarów otworu do grupy innych np. mniejszych, ułożonych współosiowo – tak aby możliwe było dopasowanie do nich odpowiedniej części. Wytaczanie napawanych otworów pozwala uzyskać oczekiwany wymiar o prawidłowej tolerancji, gwarantujący odpowiednie pasowanie.

Wytaczanie otworów

Wytaczanie to proces obróbki otworów, polegający na mechanicznym oddzielaniu warstwy metalu z wewnętrznej części otworu za pomocą noża tokarskiego. Roztaczanie otworów polega na powiększaniu istniejących otworów do określonych wymiarów – najczęściej zależnych od średnicy montowanej tulei. Przed rozpoczęciem pracy należy wymontować sworznie i tuleje oraz wszelkie niezależne elementy konstrukcji. Jeśli zmierzone otwory są nierówne, wybite lub zdeformowane należy przystąpić do montażu przenośnej wytaczarki – centrując ją i mocując do naprawianego elementu w osi otworu. Roztoczone otwory są idealnie okrągłe i gładkie.

Postaw na nas!

Fachowa ocena stanu technicznego

Nasi wykwalifikowani pracownicy dokładają wszelkich starań aby rzetelnie i z najwyższą starannością – dbając przy tym o detale – zdiagnozować każdą usterkę i przedstawić gotowe rozwiązania. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie stawiając sobie za nadrzędny cel zadowolenie naszych klientów.

Szybki termin realizacji zlecenia​

Dzięki przenośnej wytaczarce nieprzewidziane awarie sprzętu nigdy więcej nie opóźnią prac na budowie. Nasze bogate doświadczenie w remontach maszyn budowlanych oraz terminowe wywiązywanie się z zobowiązań sprawiają, że wytaczanie otworów u klienta przebiega szybko i sprawnie, znacząco skracając czas całej naprawy.